خمیده ایران تصویر سینما ایرانی سینمای

خمیده: ایران تصویر سینما ایرانی سینمای سینمایی کارگردان کارگردانی کارگردان کشورمان

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی لوایح دولت و مصوبات مجلس باید مطابق خواست مردم باشد / صوفی

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: طبعا باید هر آنچه که دولت در قالب لایحه به مجلس ارائه می کند و یا هر آنچه در مجلس به عنوان طرح جهت قانون شدن بیان می شود، ظرفیت مور

لوایح دولت و مصوبات مجلس باید مطابق خواست مردم باشد / صوفی

صوفی: لوایح دولت و مصوبات مجلس باید مطابق خواست مردم باشد

عبارات مهم : سیاسی

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: طبعا باید هر آنچه که دولت در قالب لایحه به مجلس ارائه می کند و یا هر آنچه در مجلس به عنوان طرح جهت قانون شدن بیان می شود، ظرفیت مورد نیاز جهت تامین آسایش مردم و رشد اقتصادی کشور را داشته باشد.

علی صوفی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه مهم است تا لوایح دولت و مصوبات مجلس مطابق با خواست مردمی باشد، اظهار کرد: طبعا باید در هر آنچه که دولت در قالب لایحه به مجلس ارائه می کند و یا هر آنچه در مجلس به عنوان طرح جهت قانون شدن بیان می شود، ظرفیت مورد نیاز جهت تامین آسایش مردم و رشد اقتصادی کشور وجود داشته باشد، فرآیندهای قانونی دولت و مجلس باید در جهت پیشرفت کشور وضع شود.

لوایح دولت و مصوبات مجلس باید مطابق خواست مردم باشد / صوفی

وی ادامه داد: درست است که در ارائه لوایح و تصویب قوانین موانعی وجود دارد، ولی انتظار می رود تا در تمام شرایط خاص ، مطالبات مردمی فراموش نشود. مجلس و دولت موضوعاتشان را یا در جهت اصلاح قوانین پیشین و یا در جهت تهیه قوانین تازه تهیه و تنظیم می کنند. در هر دو مورد مطالبات مردمی و شعارهایی که نمایندگان مردم پیش از انتخابات به آنها دادند، باید مدنظر قرار گیرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطر نشان کرد: به طور مثال یکی از مواردی که دولت و مجلس می توانند با هم به آن ورود پیدا کنند، اصلاح قوانین سرمایه گذاری هست، مقررات پیچیده ای جلوی پای سرمایه گذاران است که جهت رسیدن به توسعه، باید آنها حل و فصل شوند.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: طبعا باید هر آنچه که دولت در قالب لایحه به مجلس ارائه می کند و یا هر آنچه در مجلس به عنوان طرح جهت قانون شدن بیان می شود، ظرفیت مور

وی ادامه داد: در چند روز اخیر نیز افکار عمومی به لایحه قانون بودجه ای که دولت تقدیم مجلس کرد، تصویر العمل زیادی نشان داد که باید به آنها نیز توجه شود. به طور مثال مردم می خواهند بدانند که آیا بودجه های کلان به بعضی از موسسه های فرهنگی و یا نهادها داده می شود. آنها خواهان براق شدن نوع فعالیت آنها و تطبیقش با مقدار بودجه ای که دریافت می کنند، هستند.

صوفی همچنین گفت: اگر این بودجه ها از قدیم تصویب شده است و ارثیه ای جهت دولت تازه هست، دولت باید علتش را به مردم بگوید. اگر دولت پاسخگو نیست مجلس باید جلوی اجرایی شدنش را بگیرد. یکی از موارد دیگری که مردم خواهان پاسخگویی هستند، ورود نیروهای مسلح به امر اقتصادی هست. این اتفاق علی رغم توصیه های چندباره حضرت امام و رویه های جهانی اتفاق افتاده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اینکه شورای نگهبان قادر باشد صلاحیت 12 هزار نفر را طی مدت کوتاهی تایید یا رد کند، امر دیگری است که مردم خواهان پاسخگویی قانون به آن هستند. این استدلال که وقت نداشتیم تا به صلاحیت عده ای پیگیری کنیم، زیبنده نظام نیست. قانون باید با پافشاری نظارت استصوابی را بار دیگر بررسی کند.

لوایح دولت و مصوبات مجلس باید مطابق خواست مردم باشد / صوفی

این فعال سیاسی اصلاح طلب در آخر گفت: اگر قوانین در جهت مطالبات مردمی تصویب نشود، پرسشها عظیمی پیش می آید. به عنوان نمونه در همین عنوان رد صلاحیت های گسترده، اشخاصی وارد مجلس می شوند که تا پیش از آن هیچ سابقه سیاسی و یا حرکتی در جهت منافع ملی نداشتند.

واژه های کلیدی: سیاسی | قانون | قوانین | قانونی | اصلاح طلب | رد صلاحیت | لایحه بودجه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs